Posted on

Kas ma liigun vales seltskonnas ja kuidas ma oma sidehustle’i käima tõmbasin

Kas teate ütlust “Ütle, kes on su sõbrad, ja ma ütlen, kes oled sina”? Võtsin ükspäev ette enda tutvusringkonna ja hakkasin arvutama, et kes ma siis olen.

Parimal juhul 5-10% mu sõpradest/tuttavatest tegelevad mingil määral investeerimisega (võibolla paljud sellest ei räägi, aga noo maksimaalselt 15%). Ma ei ole küll kirjalikku küsitlust läbi viinud, aga nii kipub mu kõhutunne arvama. “Päris” töökoha kõrvalt hustle’davad parimal juhul 5% tuttavatest.

Ja päriselt ka, ma ei käi Rahakratiga chillimas kuskil Lasnagorski lõpus 20-liikmelise Puiatusse pürgijate gängiga (jah, Rahakratt peab kaasas olema, et 5% investorite ja sidehustlijate nõue saaks täidetud), vaid paljud mu tuttavad on ikkagi normaalsed arstid, juristid, insenerid jne.

Paljud neist isegi on uurinud, et kuidas alustada investeerimisega jne. Aga sama kiiresti see huvi ka enamasti kaob, kui mainida pensionisambaid, kasvukontot ja mõne raamatu või blogi lugemist. Veel nukram on seis muude aktiivsete sissetulekute tekitamisega – keegi isegi ei uuri, et kuidas lisa klotsi juurde tekitada.

Õnneks Teil, mu haritud lugejad, on juba esimesed investeeringud tehtud ja passiivsed papid igakuiselt laekumas. Nüüd aga mõtlete, et kui natukenegi aktiivset tulu saaks kasvatada, et veel rohkem investeerida (kuna meil on ju kõigil sõltuvus). Vähemalt nii käis mu oma mõte 2.5 aastat tagasi.

Ma reaalselt kaalusin vist igat ideed, mis google või get rich quick videod ütlesid: tee affiliate turundust, paku kellelgi mingit teenust, ehita oma bränd ja müü reklaami, õpi kodulehti tegema jne jne. Minu jaoks oli oluline, et ma võin küll palju vaeva näha ja hustledada, aga see peaks mingil määral ise jooksutama ennast. Kas siis ma võtan endale kellegi tööle, automatiseerin vms. Kuna mis vabadus see on kui hommikust õhtuni töötan.

Ainuke, mis 2.5 aastat tagasi, mu kriteeriumitele vastas oli Amazon FBA (Fulfilment by Amazon) äri. Tundub ju lihtne. Ostad Hiinast hunniku loodetavasti inimestele olulisi tooteid kokku, saadad need Amazoni (Amazon tegeleb ise, et need klientidele saata), paned müügikuulutuse (listingu) üles, teed nats turundust ja pappi hakkab voolama. Sa pead ainult muretsema, et ladu tühjaks ei jookseks.

Aga kui aus olla, siis see algus nii lihtsalt nüüd ei tulnud. Mul võttis 1.5 aastat ja kolm katset aega enne kui ma reaalselt esimese näidistoote omale hiinast tellisin ning esimesed tooted müüki sain. Ma vaatasin läbi mitmeid Amazoni müügikursuseid, kuulasin podcaste, lugesin blogisid jne. Ma arvan, et ma kulutasin umbes 10 tundi nädalas lihtsalt, et selle äri kohta õppida. Küsimusi oli liigagi palju:
1. Kas müüa USAs, UKs, mujal Euroopas?
2. Mida üldse müüa? Kui kallist toodet müüa?
3. Kust ja kui palju ma tellin?
4. Kuidas organiseerida transport?
5. Maksud, raamatupidamine,…….. teemasid on lõputult

Aastaga olen ma jõudnud olukorda, kus müügid tiksuvad iseenesest, vahel pean tellima lattu asju juurde ja igapäevaselt ei pea enam midagi tegema, et äri vaikselt kasvaks. Nädalas kulutan Amazonile maksimaalselt 20 minutit. Muidugi võiks veel palju agressiivsemalt läheneda, rohkem raha sisse panna, uusi tooteid võtta, tootlust optimeerida, aga hetkel piisab mulle sellest küll. Kindlasti mingi hetk plaanin ma ka natukene laieneda.

Hetkel küll ma sentigi välja antud ärist ei võta, vaid suunan kõik tagasi, et kasvatada äri. Eks mingi hetk kui kasv aeglustub, siis saab mõelda ka raha välja võtmise peale.

Kindlasti paljud ütlevad, et müüjaid on juba palju, konkurents tihe, pole mõtet alustada jne, aga nagu näha siis kõvemad vennad võtavad paar miljonit välja ja siis alustavad uuesti. Turge on palju, võimalusi veel rohkem.

Mu jutu eesmärk ei ole kedagi suunata Amazoni äri peale või ise vahelt midagi teenida, vaid pigem tuua teieni variant, kuhu ma ise jõudsin pärast pikalt otsimist. Ma tean kui raske on millegagi nullist alustada ja veel raskem on püssi mitte põõsasse visata pärast esimest tagasilööki (mida ma ise tegin kaks korda). Nii et kui teil on tuhin mingit kõrvaläri ajada, aga veel päris täpselt ei tea mida teha, siis uurige kindlasti Amazon FBA kohta. Kehvemal juhul saate välja filtreerida äri mis teile ei meeldi.

Kui te tahaksite veel Amazoni ärist lähemalt kuulda – et kuidas siis täpselt alustada, kuidas vigu vältida jne, siis andke julgelt märku ja mölisen Amazonist veel edasi.

Lõpetuseks.. Nii kaua kui teie lugesite, siis mina teenisin 🙂

9 Replies to “Kas ma liigun vales seltskonnas ja kuidas ma oma sidehustle’i käima tõmbasin”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga