Posted on

Portfell aastast 2016

Alohakbar, finantsvõlurid!

Poleks arvanud, et uute blogisse nii palju inimesi ära eksib. Welcooome. Eriti suur tervitus Maarjale. Olin juba blogi peaaegu quittimas, aga üks kommentaar “Hea (Y)” Maarja poolt tõi mu jälle blogimislainele tagasi. GRAACIAS!

Sain paar emaili (ehk siis kaks tükki) küsimusega, et milline mu enda portfell välja näeb. Selleks, et rahakotikummi vähe lõdvemaks lasta tuleb eelnevalt teha väike history lesson. Kui ajalootunnid tahad vahele jätta ja kohe praegustesse numbritesse jõuda, siis pane oma Instas treenitud skrollimisnäpp tööle ja vaata alla poole.

2016

Lappasin oma ekseleid ja leidsin esimesed numbrid 2016 aasta juunist, mil mul oli pangakontodel kokku 6254€. Selle summa olin ma teeninud terve aasta läbi toimunud projektiga, mis maksti mulle korraga kätte. Kuna mulle öeldi, et investeeri see raha, siis 85% rahast panin ma koheselt S&P500 (SPY) aktsiale (kuna see pidid alati ju tõusma) ja võtsin ta kahe kuu pärast -200$ kahjumiga välja, kuna närv ei pidanud vastu. Õnneks mängis valuutakurss minu kasuks ja tulin hoopis +100€-ga kogu tehingust välja. Aasta lõpuks net worth ei muutunud.

2017

2017 aasta lõpuks võlusin oma networthiks 17,748€. Ka sellele aitas kaasa üks projekt, mida tegin terve aasta ja sain rahad korraga kätte ning ei saanud seda kulutada. 2017. aastal alustasin ma ka tõsisemalt investeeringutega. Portfelli võtsin laenud läbi ühisrahastusplatvormide Bondora, Investly, Estateguru ja CrowdEstate, millest esimesest kolmest olen ma väljunud (Bondora kahjumiga, Investly 0-iga) ja CrowdEstate’ist väljumas. Põhjuseks esimese kahe puhul on tagamata laenud (vähemalt siis olid, praegu ei tea) ja kinnisvaralaenu portfellid olid minu jaoks liiga vähese hajutatusega. Piisas kui 2 projekti läksid pekkid ja juba oli kogu interessikasum läinud.

2016 ja 2017 aastal kahjuks passiivset tulu ei arvestanud veel, aga maksimaalselt paarsada eurot see ilmselt oli.

2018

2018. aasta lõpetasin ma 28,360€-se networthiga. Sel aastal võtsin protfelli juurde Mintose ja Funderbeami. Samuti alustasin investeerimiskonto kaudu Balti aktsiatesse investeerimisega ja lõin omale kasvukonto. Kõige märgilisem sündmus oli kindlasti esimese üürikorteri ost kodulaenuga. 2018 lõpp nägi mu portfell välja selline:

Passiivselt teenisin 2018 aasta alguse poole umbes 30€ kuus ja pärast korteriostu umbes 200€ kuus. Kokku teenisin 2018 aastal passiivselt 1380€ ehk tollel ajal peaaegu üks kuu palk lisaks.

2019

Kroonimiljokas on 2019 aasta märksõna. Networthiks kujunes 64,000€. Passiivselt tuli sisse 4160€ ehk ~350€ kuus. Lisaks istusin esimest korda 50% klubis, lõin omale Interactive Brokers konto ettevõttele ja ostsin omale ettevõttesse korteri (vaata siit kuidas ma seda tegin).

Portfell aasta lõpus nägi välja selline:

Vähe uhkem kui eelmine tabel – inglisekeeles ja dark mode jne. Edusammud.

TÄNA ehk 2020 august

Tänaseks on portfelli kogunenud 103,290 € ehk kolme aastaga (2017 alustasin tõsisemalt portfelli jälgmist) olen kasvatanud portfelli 18k€ pealt 103k€ peale (ehk aastas umbes 28k€). Seda kõike olen ma saavutanud läbi palgatöö, lisaprojektide ja investeerimisega.

Kui 2016 alustasin ma esimese aktsiatehinguga, siis tänaseks näeb mu portfell välja selline:

Kerge miinus on tekkinud vaba raha osakaalu, kuna kolmanda korteri ostuks pidin veidi eraisikuna laenu võtma, et ei peaks teisi investeeringuid müüma. Disclaimer: ei soovita seda kindlasti kasutada, kui pole enda jaoks riski läbi mõelnud. Investeerida tuleks ainult raha, mis sul on olemas. Lisaks tasub hoida ka finantspuhvrit.

Esimese 7 kuu passiivne kasum on kokku 1814€. Passiivse klotsi vähenemine on tingitud laenude refinantseerimisest pangaga, kus nõutakse ka millegipärast põhiosa?? makseid.

Hetkeseisuga kuulub mu portfelli:

  • 3 korterit – eraisikuna ja ettevõtte alt
  • Aktsiad ja ETFid – läbi investeerimiskonto, kasvukonto, ettevõtte konto ja ettevõtte IB konto
  • Ühisrahastatud laenud (ettevõtte alt) – CrowdEstate (väljun, aga laenud on hapud), Investly (väljun, aga laenud on hapud), Mintos (vaikselt tiksutan vaba raha)
  • Osalused (ettevõtte alt) – Funderbeam
  • Muud laenud – ettevõtte alt
  • III sammas – Tulevas

Däts it. Kui sind huvitab, mis mul selle aasta plaanid on või miks ma üldse alustasin, siis litsu seda nuppu.

Kui sulle meeldib see jauramine siin ja tahaksid edaspidi ka kursis olla, siis jäta oma email siia paremale ja saadan sulle alati esimesena oma postitused.

Tegemist pole investeerimissoovitusega ega finantsnõustamisega. Antud blogi on kirjutatud meelelahutuslikul eesmärgil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga