Posted on

Puhka jalga, Rahakratt!

Not a single f**k was given that day..

Mõtlesin tükk aega, kas mul piisavalt cojoneseid, et kohe Rahakrattiga vastamisi minna (iseasi, kas ta muidugi pärast 2. septembrit kõige kõvem vend on), aga muud moodi nime siin keerulisel finantsmaastikul ei tee. Nagu öeldakse, siis vanglas tuleb ka kõigepealt kõige suuremale tuvile vastu tatti anda – kuigi jah, lõpuks korjad ikka dušši all koos teiste vibalikega seepi…

Rahakratt, ega mul tegelikult sinu vastu midagi pole, lihtsalt kavatsen su feimi peal veidi liugu lasta selle klikimagnetiga. Teise variandina kaalusin siia mõne alasti modelli pildi panna, aga neid oskab igaüks ise ka otsida.

Ma tean mida te mõtlete – “järjekordne vend tuli jaurama”. Ma luban, et see pole päris nii. Seda finantshuilgamist (“kulu-kulu-kulu”) ja sentide lugemist on juba terve blogmaastik täis, mistõttu püüan natukengi uut hingamist siia pereisade vahele tuua, kes higistavad iga päev 9st 5ni, et teid mitte igakuisel alasti võtmisel pahandada (kas keegi veel loeb ka neid kuu kokkuvõtteid?). Aga kelle hiir tahab juba väikest x-i klikkida, siis viskan kõigepealt teile numbrid avalikuks, saate kohe võrdlema hakata.

Networth: 103,000 €
Sissetulekud: ~4500 €
Passiivne papp: ~350 €

Loodetavasti sellest piisab, et teid siin veel 3 minutit kinni hoida.

Start with why ehk miks ma siin olen? Kuigi blogimaastik on veel reguleerimata (kopp kopp EKRE) ja Rahakrati monopol terve interneti üle võtnud, siis õnneks ma ei kavatse siin maurata ainult oma rahakoti suurusest, vaid tuua teieni ka teised elus olulised valdkonnad nagu tervis, trenn, suhted (päris gei nimekiri juba vist), äri, startupindus jne. Siit ei leia te infot kuidas tekitada esimesi passiivseid sente (seda võite lugeda Roosaare õpikutest või teistest blogidest – aitäh teile, sain ka sealt oma alguse). Pigem püüan ma leida õnne nagu Hector oma negatiivi ja samal ajal jäädvustada oma teekonda paremaks inimeseks. Aga eks õnn ei tule ise, vaid see tuleb ise luua. Kuna elu on lühike (kui lühike, seda lugege Marko blogist), siis ma kavatsen sellega kohe algust teha.

Harvey Specter Suits Inspirational Motivation Quote I Don't Get ...

Aga kes on Honey Badger? Eks ta järjekordne eluheidik, kes ei julge oma päris nimega avalikkuse ees figureerida, et vältida rikastumisel viienda astme sugulaste rahapärimist. Tegelikult mitte päris nii..

Olen 30datesse jõudev kõrgharitud noormees, mul on auto, elukaaslane, kodu, hea töökoht, sõbrad jne jne. Ma oman napilt kuuekohalist net worthi, cashin igakuiselt sisse 4-5k (aktiivne + passiivne) ja oman osalust riskikapitalistide poolt rahastatud väikefirmas, mis loodetavasti on kunagi väärt miljoneid (JEE RIGHT). Tundub justkui kõik olemas olevat, kuid kõik pole päris nii. Ma tunnen, et mul pidevalt midagi puudu ja ma pole rahul. Nagu kõigil inimestel, on ka minul puudusi, millest ma tahaks lahti saada või ületada. Olgu selleks siis kehv toitumine, halvad harjumused, vähene trenn, läbimõtlematud tegevused, vahel joon ennast kulmude peale jne. Okei, juba läks depressiivseks.

Mu portefellist leiate aktsiaid, ühisrahastust, kinnisvara, ETF-e, startupide optsioone, laene ja kõike muud. Mu teekond finantsvabaduse poole algas 2-3 aastat tagasi, kui mul hinge taga oli maksimaalselt 2000€. Tänaseks ma tunnen, et olen saavutanud olukorra, kus ma ei pea finantside pärast iga päev muretsema ja olen enda jaoks saavautanud esimese taseme. Küll aga tahan ma jõuda järgmisele levelile, et mängida Rahakrati, Raivo Heina ja Roosaarega ühes liivakastis. Selleks tuleb aga esmased eesmärgid üles riputdada, et kuskilt algust teha:

2020 EESMÄRGID
1. KAKS MILJONIT krooni ehk 127,823.30 €. Hetkel koos ~103,000 €. Täidetud 80,6%.
2. PASSIIVNE TULU > HÄDAVAJALIKUD KULUD. Hetkel hädavajalikud kulud ~600€, passiivne 350€. Täidetud 58%. Veits optimistlik 😬
3. MUU AKTIIVNE SISSETULEK 2000€ kuus. Hetkel 0 €. Täidetud 0 %.
4. 6-PACK NAGU RAHAKRATIL. Täidetud 16,66%.

Minu tänane teekond siiani on saavutatud tänu uudishimule. Et hoog sisse saada lugesin ma RSÕ-sid, Robert Kiyosaki raamatuid, tegin tiiru Cashflow lauamänguga, kuulasin podcaste (Investeerimisraadio, Investeerimisklubi, Äripäev, The Investor’s podcast) ja muidugi lugesin teiste blogisid. Aga eks kõige suurema tõuke saab ikka ise järele proovides.

Kui sind huvitab raha, ettevõtlus, startupid, filantroopia, tervis, networking ja kõik muu, siis jäta oma email suure punase nupu kõrvale siin paremal ja ma hakkan sinuga oma teekonda jagama. Eeldusel, et muidugi Rahakratt mind esimese kommentaariga nii piinlikusse olukorda ei jäta, et ma pean 15 minuti pärast blogi maha võtma. Cheers!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga